İnteraktif Çiftlik Güvenliği Haritasını deneyin

BOT SAYISI 0/8

Ön yükleyiciler ile çalışma

×

Ekipmanları düzgün şekilde takın. Tüm ekipmanların veya ataşmanların traktöre doğru şekilde takıldığından ve sabitlendiğinden emin olun. Ön yükleyicilerle çalışırken hatırlamanız gereken 6 şey daha.

Daha fazlasını bul

Sıvı gübre

×

Sıvı gübre, son derece zehirli ve hatta ölümcül olabilen gazlar üretir. Özel önlemler almalısınız. İşte sıvı gübreyle güvenli bir şekilde çalışma hakkında bilmeniz gereken 7 şey.

Daha fazlasını bul

Görüş Kabiliyeti

×

Göremezseniz, önleyemezsiniz. Camınızı temizlemek veya bir geri görüş kamerası takmak gibi basit adımlar ciddi hasarları ve hayatınızı kökten değiştirecek kazaları önleyebilir. Görün ve görülün çünkü alternatifini düşünmek bile istemezsiniz.

Denge Ağırlığı

×

Bir traktörün aşırı yüklenmesi veya devrilmesi önemli bir tehlikedir ve ciddi yaralanmalara veya ölüme neden olabilir. Ancak, denge ağırlığının düzgün bir şekilde yerleştirilmesiyle ağırlık dengelenerek devrilmenin önüne geçilebilir.

Taşımacılık

×

Traktörler giderek daha fazla yolda zaman geçirmekte ve daha yüksek hızlarda çalışmaktadır. Emniyet kemeri takmak yaralanma riskinizi önemli ölçüde azaltabilir. Yanınıza bir yolcu almanız gerekiyorsa, emniyet kemeri bulunan bir yolcu koltuğu kullanmalarını sağlayın. Makinenizin temiz ve iyi durumda olduğundan emin olun ve gerekli uyarı işaretlerini ve aydınlatmayı bulundurun.

Yükseklik

×

Yüksekten düşme veya düşen bir nesnenin çarpması, tarım sektöründeki tüm ölümlerin yaklaşık %30'unu oluşturmaktadır. Düşmelerin çoğu işin doğru planlanmaması veya uygunsuz ya da hatalı ekipman kullanılması nedeniyle meydana gelmektedir. İşte yüksekte çalışırken güvenliği sağlamakla ilgili bir hatırlatma.

Daha fazlasını bul

Çocukların güvenliği

×

Trajik bir şekilde her sene çiftlik kazalarında çocuklar hayatını kaybediyor. İster çiftlikte çalışıyor ister oyun oynuyor olsunlar, onları gereken şekilde gözetim altında tutmak sizin sorumluluğunuzdadır. Çocukların çiftlikteki güvenliğini sağlama konusunu kendinize hatırlatmak için daima iyi bir zaman.

Daha fazlasını bul

Makine

×

Kötü kullanılmış veya arızalı araçlar ve makineler, çiftliklerde ölümlerin ve ciddi yaralanmaların başlıca nedenidir. Basit kurallara uyarak ve işlerinizi önceden planlayarak kendiniz ve çiftliğinizdeki herkes için riski azaltabilirsiniz. Ücretsiz bir SMART Check muayenesi, traktörünüzün verimli ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Daha fazlasını bul

Yangın Güvenliği

×

Makinelerde, hayvanlarda ve binalarda hasar. Daha da kötüsü, hayvanlarda ve insanlarda yaralanma ve can kaybı. Acil bir yangın durumunda ne yapmanız gerektiğini kendinize hatırlatın.

Daha fazlasını bul

Güç ile çalışma

×

Elektriğin yüksek gerilimde 5 metreye kadar sıçrayabildiğini biliyor muydunuz? Ciddi şekilde yaralanmak veya ekipmanınızda yüksek maliyetli hasarlara yol açmak için bir elektrik hattına değmeniz gerekmiyor. Herkesin güvenliği için elektrik hatları hakkında bilgilenin. Elektrik hattı güvenliği ve acil bir durumda neler yapılması gerektiği hakkında işte size hızlı bir bilgilendirme.

Daha fazlasını bul

Hayvanlarla çalışma

×

Hayvanlarla ilişkili yaşanan olayların çoğu ölümcül olmasa da her yıl birçok erkek, kadın ve çocuk düşüncesizce alınan riskler nedeniyle gereksiz yere yaralanmaktadır. Tüm doğru önlemleri aldığınızdan eminiz ama yine de hızlı bir hatırlatma için okumaya devam edin.

Daha fazlasını bul

Geçici işçiler

×

Geçici veya mevsimlik işçiler çiftçiliğin tehlikelerine aşina olmayabilir. Bu nedenle, makine veya aletleri kullanmadan önce güvenlik prosedürlerinizi bildiklerinden ve doğru kişisel koruyucu ekipmana ve uygun eğitime sahip olduklarından emin olmak için her zaman vakit ayırın. Özellikle ana dilleri dışında bir dilde iletişim kuruyorsanız anladıklarından emin olmak için zaman ayırın.

Ağaç çalışmaları

×

Ormanlarda ve ormanlık alanların içinde ve çevresinde çalışırken kişisel koruyucu ekipman kullanmak önemlidir. Kullanılan makine veya ekipmanın yapılacak iş için tasarlandığından ve operatörlerin uygun eğitime sahip olduğundan emin olun.

Daha fazlasını bul

Sağlık ve Esenlik

×

Ara verin ve enerjik bir şekilde geri dönün. Çiftlikteki kazaların yaygın bir nedeni olan yorgunluk belirtilerini tespit etmeyi öğrenin. Düzenli molalar planlayarak güvende ve verimli kalın.

Daha fazlasını bul

Kaynaklar

×

Çiftçilikte hiçbir gün birbirinin aynı değildir. Bu nedenle güvenlik kontrolleri her gün çok önemlidir. Ne kadar deneyimli olduğunuz ya da bir işi ne kadar sık yaptığınız önemli değildir. Çiftlik güvenliğiyle ilgili en iyi uygulamaları kendinize hatırlatmak her zaman faydalıdır. Çiftlik güvenliğine ilişkin bu kısa ve pratik kılavuzlara bir göz atın.

Daha fazlasını bul

Botlar Nerede?

×

Çocuklarınızın çiftlik güvenliğini erkenden öğrenmeleri önemlidir - bakalım çiftlik haritamızda kaç tane lastik çizme bulabilecekler. Bulunacak 8 tane var.

Botlar Nerede?

×

Tebrikler. Tüm botları buldunuz!

×

Botlar Nerede?

×

Tebrikler. Tüm botları buldunuz!

Botlar Nerede?

×

Bravo. Bir çift bot buldunuz. Diğerlerini de aramaya devam edin. Bulunacak 8 çift var.